Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
FILTRY
Bazują na otwartych przestrzeniach, dużej ilości światła wpadającego przez wysokie okna, surowym wystroju, naturalnych materiałach. Ale na tym podobieństwa stylów industrialnego i loftowego i się kończą. Pierwsza estetyka jest bardziej spartańska, dominują w niej mocne akcenty - ascetyczna szarość betonu czy czerwony brąz cegły, wyeksponowane są metalowe elementy. Lofty cechuje większa przytulność, mają łagodniejszą kolorystykę, częściej wykorzystuje się w nich dekoracje. Serdecznie Państwa zapraszamy do naszego sklepu, polecając jednocześnie stronę „Stylowe lampy”. W ofercie Abanet.pl mamy zarówno minimalistyczne lampy loftowe, jak i oszczędne w formie oświetlenie industrialne.
Surowe materiały, jak drewno, beton, cegła, szkło, metal; stonowane kolory – biele, szarości, beże. Wysokie wnętrza ocieplają dodatki w postaci miękkich pledów, puszystych pastelowych dywanów oraz rzecz jasna światło. Dużo światła, i tego słonecznego, i w formie oświetlenia sztucznego. We wnętrzach loftowych jedna centralnie umieszczona lampa sufitowa to stanowczo zbyt mało, niezbędne są dodatkowe źródła światła, czyli kinkiety, z których pomocą w otwartym salonie wyznaczymy strefy oraz lampy stojące, które będą współtworzyć nastrój ciepła i przytulności.
Powściągliwe w formie, o skromnym, oszczędnym charakterze – takie w większości są lampy loftowe. Proste linie, brak zbędnych dodatków, geometryczne kształty. Dominuje w nich metal, drewno, matowe lub przezroczyste szkło. W loftach odnajdują się minimalistyczne lampy wiszące, ale coraz częściej pojawi się w nich oświetlenie szynowe i podtynkowe (szynoprzewody, oczka, reflektorki), które podkreśla estetykę otwartej przestrzeni, tworzy spójną całość z aranżacją wnętrza. Szynoprzewody są łatwe w montażu, uniwersalne i mogą występować w dowolnych kombinacjach (polecamy stronę Abanet.pl „Lampy szynowe LED”).
Czym właściwie jest styl industrialny? Narodził się w latach 50. ubiegłego stulecia w Stanach Zjednoczonych, kiedy przedsiębiorstwa zaczęły przenosić zakłady, hale produkcyjne, magazyny z centrów miast na znacznie tańsze przedmieścia. Opustoszałe przestrzenie poprzemysłowe zajęli przedstawiciele pop-artu, tworząc w nich pracownie artystyczne, sale wystawiennicze, miejsca spotkań. W Polsce proces przekształceń gospodarczy rozpoczął się cztery dekady później. Na początku lat dziewięćdziesiątych w dawnych warsztatach, fabrykach pojawiły się najpierw restauracje puby, a chwilę potem pierwsze mieszkania postindustrialne (chyba, że jako początek tego procesu uznamy przeróbkę w okresie późnego PRL-u pralni i suszarni w blokach na lokale mieszkalne). W przeciwieństwie do aranżacji loftowych, styl industrialny nie ma nic do ukrycia, więc surowość materiałów pozostają odkryta. Powściągliwość cechuje również oświetlenie w stylu industrialnym. Ma być jasno w każdym kącie, ale jakby jak najmniejszym kosztem. Industrialna lampa nie powinna zwracać na siebie uwagi, w końcu najważniejsza jest użyteczność.
Niewyszukane wzornictwo, surowość detali, solidne materiały – to pierwsze skojarzenia, które przywodzi na myśl industrialne oświetlenie. Ale „przemysłowa” nie oznacza banalności, bo stylistyka ta niejedno ma oblicze, więc obok nieskomplikowanych opraw w postaci wiszących żarówek Edisona są i industrialne lampy nawiązujące do brytyjskiego neogotyku czy francuskiego art nouveau, bowiem nie zapominajmy, że rewolucja przemysłowa związana jest z wiekiem XIX, kiedy style te królowały. Trwałe i funkcjonalne, owszem, jednakże artyści i projektanci tamtego czasu byli wierni maksymie, iż „estetyka może być pomocna w życiu, nie należy zaniedbywać nauki o pięknie”, jak pisał Zbigniew Herbert w wierszu „Potęga smaku”.
Jeśli lampa w stylu industrialnym, to głównie metal oraz połączenie tego materiału ze szkłem. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak rewolucja przemysłowa powiązana jest z gwałtownym rozwojem metalurgii. Żelazo, a w następnej kolejności stal, mosiądz, aluminium zrobiły się łatwo dostępne, tanie i zaczęto je wykorzystywać do produkcji niemal wszystkiego – od mostów przez kute balkony i balustrady po uliczne latarnie, jakie do dziś można np. spotkać przy wejściu do niektórych stacji paryskiego metra .
Oświetlenie styl industrialny ma szereg zalet, a jedną z nich jest wszechstronność. Lampy industrialne loftowe znakomicie wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, retro i vintage. W drewnianej odsłonie odnajdą się w przestrzeni skandynawskiej i rustykalnej. Biuro, gabinet, salon, kuchnia, pokój młodzieżowy - lampa styl industrialny odnajdzie się w każdym z pomieszczeń w domu czy lokalu użytkowym.
Może niektórym osobom wydają się być zbyt monochromatyczne, jednak lampy czarne industrialne w mieszkaniu jeszcze nie oznaczają, że jego właściciele właśnie wrócili ze zjazdu gotów lub urządzają w nim mroczne rytuały. Po prostu, czarne lampy industrialne świetnie komponuje się z minimalistycznymi, loftowymi aranżacjami. Czerń jest barwą uniwersalną. W stylu skandynawskim lampa czarna industrialna łączona jest z bielą, do klasycznego wprowadzi nieco zuchwałości i ironii. Lampy industrialne czarne fenomenalnie się przedstawiają w charakterze opraw dodatkowych – stołowych i podłogowych.
Lampa industrialna szara, czarna, w różnych odcieniach brązu, ale biała? Jak najbardziej. W nieotynkowanych przestrzeniach z cegły lub betonu, na tle metalowych regałów bądź drewnianych mebli o prostym wykończeniu, biała lampa industrialna będzie idealnym kontrastem. W jasnych wnętrzach natomiast nawet duża lampa industrialna wtopi się w otoczenie, stworzy spójną całość z aranżacją. Biel jest barwą uniwersalną, więc lampki i w tym kolorze odnajdą się w każdym stylu.
Styl industrialny oświetlenie nowoczesne to bezwzględnie technologia LED: energooszczędna, trwała, bezpieczna, o nieporównywalnie dłuższej żywotności aniżeli tradycyjne żarówki i halogeny. Znakomite poprzemysłowe LED-owe oprawy świetlne, starannie wykonane z dbałością o najmniejsze detale znajdują się w ofercie sklepu Abanet.pl. Nieprzeciętne, oryginalne oświetlenie industrialne dla Państwa domu, biura, sklepu, obiektu użyteczności publicznej. Zapraszamy na nasze strony „Lampy sufitowe industrialne”, „Lampy wiszące industrialne” oraz „Lampy stojące industrialne”.
Dla realizacji usług w sklepie i dostosowania go do Państwa potrzeb używamy plików cookies. Można nimi zarządzać w ustawieniach przeglądarki. Kontynuując korzystanie ze sklepu, akceptujesz pliki cookies. Więcej w polityce prywatności. | |
Lampy Kraków
Witamy w sklepie internetowym z lampami Abanet Kraków! Nasza oferta oświetlenia to propozycja lamp od ponad 200 producentów. Pomagamy w doborze lamp wiszących, kinkietów, plafonów, czy lamp stojących. Zapraszamy do kontaktu!
Lampy Kraków | Oświetlenie Kraków | Sklep z lampami | Oświetlenie włoskie | Sklep z oświetleniem
Copyright © 2025 Abanet