Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Brak produktów
Podane ceny są cenami brutto
Kinkiety z wysięgnikiem, czyli plastyczna koncepcja aranżacji przestrzeni. Rozwiązanie funkcjonalne i uniwersalne. Dzięki lampie ściennej na wysięgniku możemy ustawić wysokość, na jakiej znajdzie się źródło światła oraz kąt nachylenia i kierunek jego padania. Nadaje się do montażu w każdym pomieszczeniu, zarówno w domach, jak i w lokalach użytkowych. Pasuje do większości stylów wnętrzarskich. Ma wiele zastosowań – od oświetlenia strefowego przez zadaniowe po akcentujące. I właśnie ta wszechstronność, obok niewątpliwych walorów estetycznych sprawia, iż lampy ścienne na wysięgniku cieszą się ogromnym powodzeniem wśród naszych Klientów. Zapraszamy Państwa do Abanet.pl oraz na strony internetowe „Kinkiety” i „Kinkiety LED”, gdzie prezentujemy szeroką gamę lamp ściennych, w tym oprawy z regulowanym ramieniem.
Regulowane kinkiety wywodzą się w prostej linii od tego samego typu lamp podłogowych i stołowych. Wymyślono je nie dla wygody człowieka, lecz żeby zwiększyć jego produktywność. Przestawne ramię, w które wyposażone są oprawy pozwalają zmienić położenie źródła światła, przesunąć w wybrane miejsce, a ruchoma głowica, na jakiej jest osadzone – skierować jego strumień w dowolny punkt. Rzecz nad wyraz praktyczna przy linii produkcyjnej, desce kreślarskiej, blacie warsztatu czy biurka, słowem wszędzie tam, gdzie zależy nam na większej intensywności oświetlenia ze względu na wykonywaną pracę - działania, które wymagają skupienia i uwagi. Z czasem obok funkcji użytkowej zaczęto dostrzegać ich potencjał dekoracyjny, zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach, w których surowość form, prostota, a nawet pewna zgrzebność, oczywiście w rozsądnych wymiarach były mile widziane. Tak pojawiły kinkiety z regulowanym ramieniem – najpierw we wnętrzach industrialnych, nieco później w loftach.
Jako się rzekło, lampy ścienne mogą pełnić trzy funkcje:
- zadaniową, doświetlając wybrane miejsca, w których wykonujemy czynności wymagające dodatkowych źródeł światła,
- strefową, z ich pomocą wydzielimy w danym pomieszczeniu osobne części, np. relaksu, kącik czytelniczy czy przestrzeń audio-wizualną,
- akcentującą, czyli punktowo podkreślając określone elementy aranżacji, jak półki z książkami, zdjęcia, obrazy bądź detale architektoniczne.
Kiedy chcemy oświetlić pewien obszar w pomieszczeniu, które nie jest zbyt duże – lampy ścienne z długim wysięgnikiem będą właściwym wyborem. Oszczędzamy miejsce – zyskujemy funkcjonalność. W mieszkaniach regulowane kinkiety z długim ramieniem montowane są w wielu miejscach:
- w salonie mogą służyć jako oświetlenie fotela, w którym oddajemy się lekturze albo akcentować dekoracje,
- w sypialni idealnie sprawdzają się w charakterze lampek nocnych, regulowane ramię pozwala na precyzyjne doświetlenie książki, którą czytamy przed snem (polecamy stronę Abanet.pl „Kinkiety do sypialni”),
- w łazience wykorzystywane są jako oświetlenie lustra, rozjaśnią twarz podczas makijażu lub golenia,
- w kuchni po rozłożeniu doświetlą blat roboczy lub wyspę, a po wykonaniu pracy kinkiet składamy, by nie zajmował miejsca nad głową.
Wśród kinkietów z wysięgnikiem jest kilka opraw ściennych, które śmiało można nazwać ikonicznymi. Taką legendą designu jest m.in. regulowana lampa ścienna 265 włoskiej firmy Flos, stworzona w 1973 roku przez wybitnego mediolańskiego architekta, projektanta i przedsiębiorcę Paolo Rizzatto. Lampa kinkiet na wysięgniku 265 oparta została na koncepcji zdecentralizowanego światła, dlatego można ją dowolnie przesuwać w górę i w dół oraz obracać w każdą stronę. Oryginalne kinkiety na regulowanym wysięgniku to również propozycje innej włoskiej marki dostępnej w Abanet.pl, Artemide: uosabiająca równowagę między funkcjonalnością a estetyką, wprowadzona na rynek w 1987 roku oprawa Tolomeo, będąca owocem współpracy projektantów Michele’a De Lucchi i Giancarlo Fassiny oraz Demetera, kinkiet ścienny na wysięgniku z czujnikiem ruchu stworzony przez japońskiego designera Naoto Fukasawę, głosiciela idei „bez myśli”, która ma wyrażać spontaniczny wyraz harmonijnej relacji między przedmiotem, jego użytkownikiem oraz otoczeniem.
Wysięgnik wysięgnikowi nierówny. Występują trzy rodzaje ich konstrukcji:
- teleskopowe, czyli lampy wykonane są z rurek wsuwanych jedna w drugą (dość rzadko spotykane),
- przegubowe – zbudowane zazwyczaj z kilku ramion różnej długości, które w miejscu przegubów można przekręcać i zginać w różne strony. Warto nadmienić, iż lampy te mogą mieć jedno ramię, a co za tym idzie pojedyncze źródło światła (Pantograph Black-White - kinkiet wysięgnik polskiej firmy Nowodvorski) lub kilka (Aida 2 – lampa na wysięgniku z dwoma ramionami polskiej marki Artera),
- harmonijkowe – jak wskazuje nazwa, kinkiet ma kształt kratownicy, którą można rozwijać od ściany lub zwinąć (kinkiet na wysięgniku z wtyczką szwedzkiej firmy Markslojd z serii Riggs).
W ofercie naszego sklepu znajdują się wszystkie typy i rodzaje lamp ściennych na wysięgniku: drewniane, metalowe, z kloszami ze szkła czy abażurami z tkanin („Kinkiety z materiału”). Zapraszamy Państwa do Abanet.pl, polecając również stronę „Lampy na wysięgniku”.
Dla realizacji usług w sklepie i dostosowania go do Państwa potrzeb używamy plików cookies. Można nimi zarządzać w ustawieniach przeglądarki. Kontynuując korzystanie ze sklepu, akceptujesz pliki cookies. Więcej w polityce prywatności. | |
Lampy Kraków
Witamy w sklepie internetowym z lampami Abanet Kraków! Nasza oferta oświetlenia to propozycja lamp od ponad 200 producentów. Pomagamy w doborze lamp wiszących, kinkietów, plafonów, czy lamp stojących. Zapraszamy do kontaktu!
Lampy Kraków | Oświetlenie Kraków | Sklep z lampami | Oświetlenie włoskie | Sklep z oświetleniem
Copyright © 2025 Abanet