FILTRY

Typ lampy

Cena

Od 
Do 
Kategorie
Z NAMI BEZPIECZNIE
Zamow bezpiecznie w Abanet! Baner wyprzedaż

Tom Dixon

Rabaty na oświetlenie Tom Dixon.

Lampy Tom Dixon - Oświetlenie Tom Dixon

Lampy Tom DixonNajlepsze ceny na oświetlenie Tom Dixon

Założony w 2002 roku Tom Dixon jest brytyjską marką luksusowego designu, reprezentowaną w 90 krajach i zatrudniającą 250 osób na całym świecie. Specjalizując się w meblach, oświetleniu i akcesoriach, Tom Dixon ma swoje centra w Londynie, Mediolanie, Hong Kongu, Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Tokio i Hangzhou.

Estetyka inspirowana brytyjskimi korzeniami marki jest rozpoznawalna na całym świecie i ceniona za pionierskie wykorzystanie materiałów i technik.

Londyński Tom Dixon stał się znany z inspirujących projektów oświetlenia i mebli. Ich innowacyjny duch jest zakorzeniony w nowoczesnym zastosowaniu procesów przemysłowych i materiałów - przede wszystkim miedzi i mosiądzu. Od unikalnych lamp wiszących po wspaniałe meble i nie tylko, Tom Dixon wnosi unikalny i buntowniczy sens wzornictwa do każdego zakątka przestrzeni.

Adres:

Tom Dixon
Tom Dixon Shop
4-10 Bagley Walk, Kings Cross, London N1C 4DH
Wielka Brytania

Strona firmowa: www.tomdixon.net
Tom Dixon - lampy - oświetlenie

Tom Dixon

Założyciel i tytułowy Dyrektor Kreatywny Tom Dixon to niespokojny innowator, który w połowie lat 80. zyskał sławę jako przeciętny, niewykwalifikowany projektant z linią w spawanych meblach ratunkowych. Podczas pracy z włoskim gigantem Cappellinim zaprojektował cieszące się powszechnym uznaniem krzesło 'S'.

Pod koniec lat 90-tych Tom został dyrektorem kreatywnym w firmie Habitat i odmłodził markę, zachowując wizję Terence'a Conrana dotyczącą wzbogacania codziennego życia poprzez prosty, nowoczesny design. W 2001 roku Tom otrzymał nagrodę OBE od Jej Królewskiej Mości Królowej za usługi dla brytyjskiego wzornictwa. W 2014 roku otrzymał nagrodę "Designer of the Year" w Maison & Objet w Paryżu. W 2019 r. otrzymał srebrny medal dla najlepszego ogrodu na RHS Chelsea Flower Show, a w tym samym roku otrzymał prestiżowy London Design Medal podczas British Land Celebration of Design Awards. Tom jest jednym z najbardziej utalentowanych brytyjskich projektantów w branży, a na arenie międzynarodowej zapowiadany jest jako niezwykle oryginalny talent.

Uruchomione w 2007 roku Design Research Studio, agencja zajmująca się projektowaniem i innowacjami od Toma Dixona, kontynuuje tworzenie niezwykłych wnętrz na całym świecie. Ostatnie projekty obejmowały reimaginację nowoczesnych wrażeń z rejsu Virgin Voyages na ich pierwszym statku, ponowne odkrycie układu i wnętrza hotelu The Pullman w Bercy, kultowej drogerii Brasserie na Polach Elizejskich w Paryżu oraz zaprojektowanie The Manzoni w Mediolanie, pierwszego europejskiego węzła komunikacyjnego Toma Dixona, który pełni funkcję restauracji, sklepu i biura w jednym. W 2018 roku marka przeniosła swoją siedzibę - Coal Office - do londyńskiego King's Cross, co było znaczącym krokiem dla biznesu. Coal Office działa jako biuro, sklep, warsztat i restauracja pod jednym dachem i znajduje się w zamożnym miejscu zakupów, Coal Drops Yard.

Więcej
Tom Dixon - sklep - tanio, wyprzedaż, promocja, outlet - dystrybutor POLSKA
Popularne marki w działach lampy i oświetlenie: Popularne kategorie w działach lampy i oświetlenie:
Strona internetowa abanet.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.