Jaka lampa do łazienki?           

Łazienka to pomieszczenie o szczególnym znaczeniu, ponieważ pełni kilka ważnych funkcji. Z jednej strony jest miejscem często używanym na co dzień, a innym razem ma nam zapewnić relaks po ciężkim dniu pracy. Każda z tych funkcji wymaga innego rodzaju oświetlenia. Dlatego też, planując rozmieszczenie źródeł światła w łazience musimy wziąć to pod uwagę.

Powinniśmy zadbać o światło ogólne, które oświetli nam cała łazienkę i światło przy lustrze, które dobrze oświetli twarz. Warto pomyśleć o podświetlanym lusterku kosmetycznym LED, które szczególnie będzie docenione przez panie. Delikatne, ukryte podświetlenia wykorzystujące paski ledowe, zapewnią również klimatyczne światło podczas relaksujących kąpieli. 

Jeżeli mamy już wypuszczone kable, możemy przystąpić do wyboru lamp. A wybór jest ogromny, więc można się lekko pogubić. Rzeczą niesłychanie ważną jest, aby wybrane przez nas lampy zapewniły odpowiednie doświetlenie łazienki. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności, światło w łazience pełni rolę użytkową. W zależności od stylu w jakim wykonaliśmy łazienkę, dobieramy lampy, które do tego stylu będą pasowały. Główne światło może nam zapewnić plafon łazienkowy, lampa wisząca lub też oprawy halogenowe rozmieszczone na suficie. Wielkość lamp powinna być dostosowana do wielkości łazienki, aby zachować odpowiednie proporcje. Podobnie wygląda sytuacja z rozmieszczeniem opraw halogenowych. Jeżeli montujemy lampę stropową nad kabiną prysznicową, pamiętajmy, że musi to być oprawa hermetyczna. 

Oczka halogenowe w łazience

Oświetlenie łazienkowe

Na zdjęciu pokazano łazienkowe oprawy wpuszczane Astro Lighting - seria Kamo 

 

oczka halogenowe astro - łazienka

 Na zdjęciu pokazano łazienkowe oprawy wpuszczane Astro Lighting - seria Kamo 

 

Łazienkowe oświetlenie sufitowe

lampy sufitowe do łazienki

 

Oświetlenie nad lustro

lampa nad lustro do łazienki

 Na zdjęciu pokazano oświetlenie oświetlenie Astro Lighting - podłużny plafon z serii Palermo 

 

Lampa nad lustrem lub dwie po bokach lustra, powinny nam zapewnić równomierne i symetryczne oświetlenie twarzy, które da nam komfort przy toalecie codziennej i robieniu makijażu. Źródła światła nie mogą być zbyt słabe, ale też nie powinny być za mocne, ponieważ będą nas oślepiały. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umieszczeniem obok lustra podświetlanego lusterka kosmetycznego. Panie, które zaczęły je używać twierdzą, że bez niego nie potrafiły by się obejść.

 

lampa nad lustro do łazienki

 Na zdjęciu pokazano oświetlenie Astro Lighting - podłużny plafon z serii Mashiko

 

Oświetlenie LED do łazienki

lampy LED do łazienki

Współcześnie, bardzo często wykonuje się w łazienkach różnego typu wnęki, półeczki, szczeliny ścienne czy też sufitowe. Warto pomyśleć o wykorzystaniu tych miejsc do zainstalowania podświetleń liniowych, które dodadzą naszej łazience elegancji, a z drugiej strony sprawią, że relaks w wannie nabierze nowego wymiaru. Paski ledowe, czy paski RGB pozwolą nam ten efekt uzyskać, a także uczynić naszą łazienkę bardziej kolorową.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oświetlenia do łazienki >>> przejdź

Zobacz także: