Jaka lampa na biurko? Jakie oświetlenie na stół?

Potrzebujesz nowych wariantów oświetleniowych do biura, salonu, kuchni czy sypialni? Lampy stołowe i biurkowe powinny spełnić Twoje oczekiwania. Ten rodzaj opraw niskiego poziomu jest odpowiedni do oświetlenia konkretnych miejsc lub w celu stworzenia oświetlenia jako części szerszego systemu oświetleniowego. Punkty, które są strategicznie rozmieszczone mogą nadać głębi, uzupełnić lub podkreślić elementy oświetlenia Twojego domu lub mieszkania.

Lampy biurkowe LED to niższe rachunki

Lampy biurkowe LED są dobrym rozwiązaniem, ponieważ dają silne światło bez dużych nakładów energii. Oświetlenie LED staje się coraz bardziej popularne ze względu na korzyści, takie jak zmniejszenie zużycia energii i zwiększenie żywotności.

Funkcjonalne oświetlenie stołowe

Nowoczesne lampy biurkowe i małe lampy stołowe są wykorzystywane do czytania lub wykonywania innych zadań, które wymagają skoncentrowanego światła w małych obszarach. Oświetlenie stołowe to niskie i rzucające światło w dół oprawy. Abanet.pl zapewnia szeroki wybór oświetlenia stołowego z Polski, Włoch, Hiszpanii i wielu innych - ponad 200 producentów oświetlenia w zupełności wyczerpuje ofertę oświetleniową.

Poniżej zaprezentowaliśmy 10 modeli modnych lamp biurkowych oraz oświetlenia stołowego.

Miss K H43 czarny, złoty - Flos - lampa biurkowa

https://abanet.pl/83136-large_default/miss-k-h43-czarny-zloty-flos-lampa-biurkowa.jpg

Nowoczesna lampa biurkowa z serii Miss, renomowanej włoskie firmy produkującej oświetlenie Flos. Wykonana w kolorze czarny, niezwykle widowiskowa. Lampa nadaje się do zastosowania jako oświetlenie salonu, sypialni, czy biura.  

  

Satellight przezroczysty - Foscarini - lampa biurkowa

Satellight przezroczysty - Foscarini - lampa biurkowa

Nowoczesna lampa biurkowa z serii Satellight włoskiego producenta oświetlenia, firmy Foscarini. Wykonana z przezroczystego szkła.

Leva - Leucos - lampa biurkowa z drewna

Drewniana lampa stołowa lawa idealna do biura

Nowoczesna lampa biurkowa Leva włoskiego producenta oświetlenia, firmy Leucos. Wykonana z drewna bukowego, elementy stalowe w naturalnym kolorze, dyfuzor ze szkła akrylowego w kolorze białym opalizującym. Lampa nadaje się do zastosowania jako oświetlenie salonu, biura czy sypialni. Projekt: Massimo Iosa Ghini.

Firma Leucos jest włoską marką funkcjonującą od lat 60-tych XX wieku. Ten producent oświetlenia stawia na przywiązanie do tradycji, ale jednocześnie na innowacyjność materiałów, technologii produkcji i formy swoich produktów. Obecnie wizytówką firmy jest oryginalność i piękno szkła wyeksponowane w lampach Leucos.  Siedziba firmy znajduje się we włoskim Salzano.

Beluga Steel D57 B05 15 - Fabbian - metalowa lampa biurkowa

Kultowa lampa biurkowa Fabbian Beluga

Nowoczesna lampa biurkowa z serii Beluga Steel włoskiego producenta oświetlenia, firmy Fabbian. Wykonany z chromowanej stali. Możliwość dostosowania kierunku oświetlania. Idealne zarówno do domu, jak i biura czy instytucji (muzeum, galeria sztuki). Projekt: Marc Sadler.

Firma Fabbian Illuminazione została założona w 1961 roku. Z czasem producent zyskał renomę i szacunek na wielu rynkach. W ofercie producenta znajdziemy  lampy nowoczesne, produkowane z najwyższej jakości komponentów oraz projektowane przez najbardziej kreatywnych projektantów. Obecnie marka Fabbian jest sprzedawana w Europie i Azji poprzez sklepy firmowe i pośredników, a jej siostrzane firmy funkcjonują na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz Hong Kongu.

Drop Mini niebieski - Bover - lampa biurkowa

Drop Mini niebieski - Bover - lampa biurkowa

Nowoczesna lampa biurkowa z serii Drop producenta oświetlenia Bover.

Olà TL2 - Masiero - ekskluzywna lampka biurkowa

Piękna nowoczesna lampa biurkowa Ola Masiero TL2

Nowoczesna lampa biurkowa z serii Olà włoskiego producenta oświetlenia, firmy Masiero Ekskluzywna lampa wykonana z metalu malowanego z zawieszkami z włoskiego szkła. Dostępne wykończenia to biały mat z zawieszkami w chłodnych barwach, brązowy mat z zawieszkami w ciepłych barwach, złota folia z zawieszkami w kolorze bursztynowym, srebrna folia z przezroczystymi zawieszkami lub miedziana folia z zawieszkami w kolorze miedzi. Ta piękna lampa nadaje się do zastosowania jako oświetlenie salonu, jadalni czy sypialni. Projekt: Manuel Vivian.

Firma Masiero jest włoską marką założoną w 1981 roku przez Paolo Masiero i Marilenę Pellizzato. Ten producent oświetlenia stawia na łączenie tradycji z nowoczesnością tworząc najwyższej klasy ekskluzywne oświetlenie z najlepszych włoskich materiałów. Masiero jest obecnie dystrybuowany niemalże na wszystkich rynkach świata. Siedziba firmy znajduje się w Casale aul Sile, zaledwie kilka kilometrów od Wenecji.

Bilia 2474 - Fontana Arte - lampa biurkowa

Bilia Mini H26 nikiel - Fontana Arte

Nowoczesna lampa biurkowa Bilia włoskiego producenta oświetlenia, firmy Fontana Arte. Wykonana metalu oraz mrożonego szkła. Posiada ściemniacz. Projekt: Gio Ponti.

Firma Fontana Arte została założona w 1932 roku poprzez współprace Gio Piontiego oraz Pietro Chiesy. W ofercie producenta znajdziemy lampy nowoczesne, produkowane z wysokiej jakości komponentów. Obecnie marka Fontana Arte jest sprzedawana na wielu rynkach europejskich.

Primadonna TL1P - Masiero - lampa biurkowa

Fajna, ekskluzywna lampa biurkowa / stołowa Primadonna włoska Masiero

Klasyczna lampa biurkowa z serii Masiero 6020 włoskiego producenta oświetlenia, firmy Masiero. Wykonana z metalu w kolorze polerowanego złota lub brunito (postarzonego mosiądzu). Abażur z jedwabiu pongè. Ta ekskluzywna lampa nadaje się do zastosowania jako luksusowe oświetlenie salonu, jadalni czy sypialni. Projekt: Studio Stile Masiero.