Jaki żyrandol? Jaka lampa wisząca do salonu / sypialni / kuchni? - porady

Gdy przychodzi do wyboru żyrandola, mamy przed sobą pokaźną ilość kształtów, rozmiarów, kolorów, wzorów, czy styli, z których możemy wybierać.

Po pierwsze, należy określić w którym miejscu chcemy umieścić lampę wiszącą. Innego rodzaju lampę wybierzemy jako oświetlenie sypialni, czy salonu, a jeszcze inną jako światło w kuchni. Cały proces powinien być przemyślany - wybieramy lampę, która będzie uzupełnieniem przestrzeni. Często wydawać by się mogło, że żyrandol powinien być idealnie wpasowany w styl pomieszczenia, czasami warto troszkę poszaleć i poeksperymentować. Należy przy tym pamiętać, żeby szukać czegoś, co będzie wyjątkowe i oryginalne, a zarazem nie przyćmi zbytnio reszty wystroju pomieszczenia. 

Klasyczny żyrandol to popularny wybór, można również zastanowić się nad kryształową lampą wiszącą, która na pewno doda piękna i elegancji naszemu wnętrzu. Pewne jest jedno: są dziesiątki, rodzajów, styli i innych elementów, które rozróżniają lampy. Wybierzmy ten, który odpowiada nam najbardziej.

Jakiego rozmiaru powinien być mój żyrandol / lampa wisząca?

Decydując się na rozmiar żyrandola należy wziąć pod uwagę poniższe czynniki:

Jak duże jest pomieszczenie?
Ważnym jest, żeby żyrandol nie okazał się zbyt duży, lub zbyt mały dla pomieszczenia, którym będzie zainstalowany. Czasem wybór minimalnie większego żyrandola, będzie lepszym, niż zainstalowanie zbyt małej lampy wiszącej.  

Na jakiej wysokości znajduje się sufit?
Im wyższy sufit, tym większy powinien być żyrandol.

Czy żyrandol może wisieć nad stołem, bądź ławą?
Naturalnie, należy się jednak upewnić, żeby wielkość żyrandola nie przekraczała wymiarów stołu, bądź wyspy kuchennej, nad którymi jest zawieszony. W tym przypadku średnica żyrandola powinna wynosić ¾ szerokości stołu.

Zwróć także uwagę na przestrzeń pionową.
Żyrandol powinien wisieć nie więcej niż 2 metry nad ziemią, przy czym należy jednak pamiętać, żeby zostawić odpowiednią wysokość nad ziemią w traktach komunikacyjnych. Jeśli sufit jest zbyt nisko, warto zastanowić się nad zastosowaniem plafonu.

Serdecznie zachęcamy do sprawdzenia naszej bogatej oferty na ekskluzywne żyrandole, które dodadzą elegancji każdemu wnętrzu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp wiszących / żyrandoli >>> przejdź 

 Zobacz także: