OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY JEGO WYBORZE

Cieplejsza pogoda sprawia, że zaczynamy myśleć o spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Niezależnie od tego, czy planujesz oświetlić dom od zewnątrz w całości, czy chcesz dodać tylko kilka elementów, które stworzą całość, przewodnik pomoże Ci skutecznie oświetlać tę przestrzeń.

Oświetlenie zewnętrzne pełni bardzo ważną rolę poprzez nadanie charakteru fasadzie domu oraz krajobrazowi. Światła na zewnątrz mogą podkreślać punkty ogniskowe i ukryć wzrok w przestrzeni na zewnątrz. Nasz przewodnik o oświetleniu zewnętrznym pomoże Ci w wyborze odpowiedniego oświetlenia dla wejścia, ogrodu, podwórza, tarasu lub ganku.

POMYŚL O ATMOSFERZE

Starannie zaplanowane oświetlenie zewnętrzne zwiększa atmosferę. Na podwórku oświetlenie wyznacza nastrój. Dobrze oświetlona jadalnia na świeżym powietrzu sprawia, że twój ogród w nocy może pełnić funkcje rozrywkowe, co w zasadzie dodaje zupełnie nowe pomieszczenie w obrębie Twojego domu.

CECHY WYRÓŻNIAJĄCE

Rozważ dodanie reflektorów do podkreślania najbardziej efektownych części Twojego ogrodu, takich jak drzewo lub fontanna. Światła punktowe przyciągają oko w tym kierunku i przekształcają oświetlony element.

Umieszczenie oświetlenia zewnętrznego jest niezbędne. Kluczem jest, aby oświetlenie mieszało się z otoczeniem, tworząc nastrój, nie czyniąc źródła światła. Małe lampy punktowe i reflektory są idealne do tego, ponieważ mogą być łatwo ukryte w liściach, skałach lub nawet w pniu drzewa.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z TRENDAMI

Na dobór oświetlenia zewnętrznego ma często wpływ aktualnych trendów w projektowaniu. Na przykład eleganckie i nowoczesne urządzenia stają się coraz popularniejsze w pomieszczeniach zewnętrznych. Wybierz styl, który dobrze pasuje do ogólnego wystroju domu, czy to jest klasyczny, nowoczesny, rustykalny czy industrialny.

Nowoczesne lampy zewnętrzne, takie jak lampa podłogowa PIVOT XL OUT firmy Slide i lampy zewnętrzne Landa, są dodatkami do każdego miejsca na zewnątrz.

RUSTYKALNE LATARNIE I NOWOŚCI OŚWIETLENIOWE

Latarnie wnoszą rustykalny, a jednocześnie elegancki styl na zewnątrz domu i pasują doskonale na drewnianych patio. Niezależnie od tego, czy Twój wystrój jest klasyczny czy nowoczesny, mamy różne wykończenia w stylu, aby pasowały do każdego tematu.

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE, A POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA

Żaden poradnik dotyczący oświetlenia zewnętrznego nie byłby kompletny bez omawiania lamp związanych z bezpieczeństwem. Dobrze oświetlone obszary wokół wejść, okien i drzwi garażowych zwiększają poczucie bezpieczeństwa, odstawiając obawy na bok. Niezależnie od tego, czy wybierasz światła z czujnikiem ruchu, czy nie, rozważ moc i kąt padania światła - tak by zwiększyć bezpieczeństwo w otaczającym Twój dom ogrodzie, bez świecenia mocnym światłem sąsiadowi przez okna.

PRZECZYTAJ ZANIM KUPISZ, CZYLI KILKA WSKAZÓWEK NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE OŚWIETLENIA INDUSTRIALNEGO

  • Utwórz plan oświetlenia - przejść się w nocy po ogrodzie z latarką, aby zobaczyć, jak światło oddziałuje z domem i krajobrazem. Pomoże to znaleźć miejsca, w których  potrzebujesz światła i które warto oświetlić.

  • Zachowaj kontrolę - użyj przełączników ściemniających, timerów i czujników ruchu do sterowania oświetleniem zewnętrznym.

Bądź świadom żywiołów - wszystkie oprawy i przewody oświetleniowe zewnętrzne muszą być wykonane z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne.

Zobacz także: