FILTRY

Typ lampy

Pomieszczenie

Cena

Od 
Do 
Kategorie
Z NAMI BEZPIECZNIE
Zamow bezpiecznie w Abanet! Baner wyprzedaż

Lampy Moooi - Oświetlenie Moooi

Rabaty na oświetlenie Moooi.
Lampy MoooiNajlepsze ceny na oświetlenie Moooi

Nie da się ukryć, że wśród lamp, znajdujących się w ofercie Abanet.pl, produkty Moooi należą do najbardziej śmiałych i odważnych. Firma Moooi jest holenderskim producentem oświetlenia, mebli oraz dekoracyjnych akcesoriów do mieszkań, domów i lokali użytkowych. Moooi (od niderlandzkiego słowa „mooi, czyli „piękny”) założyli w 2001 roku Marcel Wanders i Casper Vissers, których pragnieniem było stworzenie designerskiej, wyjątkowej marki, wprowadzającej wzornictwo przemysłowe w XXI wiek. Siedziba Moooi znajduje się w Bredzie, natomiast salony firmy są m.in. w Londynie, Sztokholmie, Nowym Yorku i Tokio.

Lampy Moooi

Moooi lampy to bez wątpienia oprawy, obok których nie da się przejść obojętnie. Marka prezentuje oryginalne i nieoczekiwane podejście do oświetlenia. Zabawa kształtem i formą, nowatorskie spojrzenie na finalny produkt - niekiedy ironiczne; czasem buntownicze, szalone wręcz; nierzadko na nowo definiujące przestrzeń i naszą w niej obecność. Lampa Moooi może zaskakiwać ekscentryzmem, dziwnością, fantazją artystów, ale nigdy nie jest banalna, a czasami nieoczekiwanie klasyce nadaje nowy, niespodziewany wymiar, przez co spoglądamy na przeszłość z zupełnie innej perspektywy. 

Oświetlenie Moooi

„Nie mówimy projektantom, co mają robić; słuchamy, co chcą stworzyć i realizujemy ich marzenia” – brzmi manifest założycieli marki. Moooi oświetlenie to szereg ikonicznych opraw uznanych na świecie projektantów, ale też dzieła designerów młodych, bo marka „od zawsze” była otwarta na nowe propozycje, unikatowe koncepcje i nowoczesne technologie. Jedną z najbardziej znanych opraw tego holenderskiego producenta oświetlenia jest lampa podłogowa Moooi Horse szwedzkiego studia projektowego Front (znanego także z serii Animal Family, do której należy np. czarna lampa biurkowa MoooI Rabbit Lamp H54) oraz dowcipna seria Perch, idealna do pokoju dziecięcego (Perch H41, Moooi lampa ścienna czy biała lampa wisząca Perch L100). Innym klasykiem marki jest Construction H185, podłogowa lampa Moooi, idealna dla osób, które lubią wyzwania współczesnych wnętrz (polecamy strony Abanet.pl „Lampy na biurko” i „Lampy ścienne”).

Żyrandole Moooi

Ale oprawy świetlne Moooi to nie li tylko i wyłącznie lampy ekstrawaganckie, nie brakuje również modeli wysublimowanych, w tym nowoczesnych interpretacji klasycznych wzorów. Do przeszłość odnosi się jeden z najbardziej pomysłowych brytyjskich projektantów Paul Cocksedge, który jest autorem lampy wiszącej Gravity. Niewątpliwie oprawą, którą zachwyci się tak miłośnik tradycji, jak i współczesnego designu będzie Heracleum III, inspirowany kwitnącą rośliną żyrandol Moooi holenderskiego projektanta Bertjan’a Pot’a. Tajemnicę matematycznej perfekcji liczb pierwszych niosą ze sobą lampy wiszące Moooi z serii Raimond, nieżyjącego już holenderskiego profesora matematyki, inżyniera i projektanta Raimond’a Puts’a, „Człowieka, który przyniósł rozgwieżdżone nocne niebo do naszych domów” – jak mówią o nim twórcy Moooi. Te i wiele innych produktów marki Moooi czeka na Państwa w sklepie Abanet.pl. Dzieła ekspresyjne, oryginalne, a przy tym funkcjonalne i trwałe. Zapraszamy do naszego sklepu oraz na naszą stronę „Lampy wiszące”.

Moooi - lampy - oświetlenie

Moooi - sklep - tanio, wyprzedaż, promocja, outlet - dystrybutor POLSKA
Popularne marki w działach lampy i oświetlenie: Popularne kategorie w działach lampy i oświetlenie:

Dla realizacji usług w sklepie i dostosowania go do Państwa potrzeb używamy plików cookies. Można nimi zarządzać w ustawieniach przeglądarki. Kontynuując korzystanie ze sklepu, akceptujesz pliki cookies. Więcej w polityce prywatności.