Jakie lampy kryształowe?

Podobno to diamenty są wieczne, ale moda na kryształy też nie przemija. Lampy kryształowe uświetniają wnętrza od XVIII w. Oczywiście, przez całe wieki lampy kryształowe były zarezerwowane dla królewskich i pałacowych sal. Ich obecność świadczyła o zamożności włodarza a wnętrzom dodawała splendoru. W miarę upływu lat, lampy wytwarzane przy użyciu kryształów, stawały się coraz bardziej dostępne. Ich nieprzemijający urok zachwyca do dzisiaj. Wzornictwo sprzed lat, nazywane dzisiaj klasycznym, zostało poszerzone o zupełnie nowe formy. Okazało się, że magia kryształów znajduje zastosowanie w praktycznie każdym, produkowanym dzisiaj stylu lamp. To dlatego właśnie, już dawno odeszliśmy od przypisywania lamp kryształowych jedynie do klasycznych wnętrz.

Dzisiaj modne lampy kryształowe pojawiają się praktycznie we wszystkiego rodzaju wnętrzach.

Luksusowe lampy kryształowe do salonu

Oświetlenie salonu – klasyczne, stylizowane wnętrze wzbogacone kryształową lampą wiszącą i kinkietami pochodzącymi z tej samej serii. W zależności od potrzeb, lampę wisząca bez trudu możemy zamienić kryształowym plafonem. Kolor metalu, podobnie jak kolor kryształu możemy dowolnie wybierać.

lampy masierofot. Masiero

lampy kryształowe do salonu

fot. Masiero

Nowoczesne oświetlenie kryształowe do salonu

Salon nowoczesny – kryształy w nowoczesnej aranżacji sprawdzają się znakomicie. Dodają wnętrzu splendoru i elegancji. Znakomicie dopełniają wnętrze i świetnie komponują się z wszystkimi dodatkami.

Voltolina - lampa kryształowa Cascade

fot. Voltolina

Lampy kryształowe do kuchni

Lampy do kuchni – dzięki kryształowej lampie ze zwykłej kuchni można zrobić niezwykłe wnętrze. Oczywiście, wybór lampy musi wynikać ze stylu jaki obraliśmy dla kuchni. Cechą typowa dla lamp kryształowych jest nieskrępowane rozchodzenie światła. A w kuchni zależy nam przecież na dobrym, komfortowym oświetleniu. Łączymy zatem praktyczne swiatło z nietuzinkowym stylem.

lampa kryształowa do kuchni

Kryształowe oświetlenie holu

Oświetlenie holu – dobre wrażnie zaraz po wejściu do domu. Piękne, kryszałowe lampy wiszące, kryształowe plafony, kryształowe kinkiety – te lampy mogą znaleźć miejsce w holu czy też na klatce schodowej. Staną się niewątpliwie elementem, który nada klasy i elegancji naszemu wnętrzu. Kryształy produkowane są w wielu kolorach, a wiec bez trudu stworzymy klimatyczną i wyjatkową przestrzeń.

lampa kryształowa do holu

fot. Masiero

oświetlenie kryształowe holu

fot. Masiero

Oprawy kryształowe do łazienki

Lampy łazienkowe – dzisiejsze łazienki to bardzo często eleganckie pokoje łazienkowe. Piękne, stylowe ze starannie dobranymi dodatkami wymagają odpowiedniego oświetlenia. W zależności od stylu łazienki, jej wielkości, wysokości, możemy dobrać odpowiednie lampy kryształowe. Jeżeli dysponujemy dużą łazienka, jako lampę główną możemy zastosować żyrandol kryształowy, który z pokoju łazienkowego uczyni łazienkowy salon. W przypadku niższych wnętrz, możemy użyć kryształowego plafonu. Dodatkowo kryształowe kinkiety umieszczone na ścianie tylko dokończą dzieła. Przeobrażenie łazienki przy pomocy kryształów daje niewiarygodne efekty.

lampy kryształowe do łazienki

fot. Masiero

Kryształ, to bardzo wdzięczny materiał. Zdolni styliści potrafią z niego robić wspaniałe rzeczy. Na przestrzeni lat ewoluowała stylistyka lamp kryształowych, aby dzisiaj każdy mógł znaleźć coś dla siebie.  Mody się zmieniają, pojawiają się nowe trendy i przemijają, a lampy kryształowe pozostają. Są ponadczasowe.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lamp kryształowych >>> przejdź

Zobacz także: