Włoskie lampy klasyczne – Possoni Illuminazione

Założona w 1963 roku w Nova Milanese pod Mediolanem firma Possoni, to niewątpliwie wiodący producent lamp klasycznych we Włoszech.

Lampy Possoni w 100% powstają we Włoszech. Oparte na rodzinnej tradycji projektowanie i produkcja, rozwijane i doskonalone przez lata, owocują dzisiaj powstawaniem unikalnych i ponadczasowych lamp, które wnoszą do domów poczucie elegancji i wyjątkowości. Najwyższa dokładność i dbałość o szczegóły, z którymi kolekcje zostały zaprojektowane i wykonane są oczywiste już na pierwszy rzut oka.

Possoni Illuminazione w swej produkcji łączy tradycyjne rzemieślnicze podejście do metod pracy w połączeniu z nowoczesnymi metodami produkcji wykorzystującymi najnowsze technologie i maszyny.

Podstawą wyjątkowości lamp firmy Possoni są jednak ponadczasowe projekty lamp, które tworzone są na deskach kreślarskich a następnie wykonywane z rzemieślniczą precyzją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Do produkcji lamp wiszących, plafonówkinkietów wykorzystywane są materiały najwyższej klasy: mosiądz, wysokiej jakości kryształ, alabaster o różnych odcieniach kolorystycznych oraz ozdoby wykonywane z dmuchanego szkła, kryształów Swarovskiego i kryształów górskich.

Kiedy przystępujemy do oświetlania wnętrz lampami z firmy Possoni, okazuje się, że mamy do dyspozycji niesłychanie rozbudowane kolekcje zawierające lampy wiszące, plafony, kinkiety, lampki biurkowe i lampy stojące. Wielkość lamp wiszących i plafonów też oczywiście możemy wybierać w zależności od wielkości pomieszczenia.  

Klasyka niejedno ma imię. Tak najkrócej moglibyśmy scharakteryzować lampy firmy Possoni. Z jednej strony, mamy typowe lampy klasyczne, bazujące na starych wzorcach a z drugiej nieco eklektyczne, łączące to co było kiedyś z nowoczesnością. Fascynujące jest, że tak bardzo różnorodne mogą być lampy, o których mówimy - klasyczne.

Possoni, seria 267

Possoni, seria 267267/A2 - Possoni - kinkiet klasyczny

Possoni, seria 27077

Possoni, seria 2707727077/A2 - Possoni - kinkiet klasyczny

Possoni, seria Amos 260

Possoni, seria Amos 260 Amos 260/A2 - Possoni - kinkiet

Possoni, seria Ashford 090

Possoni, seria Ashford 090Ashford 090/A2-Sh/P - Possoni - kinkiet

Possoni, seria Ermes 099

Possoni, seria Ermes 099Ermes 099/A2 - Possoni - kinkiet

Zapraszam do zapoznania się z innymi produktami z firmy Possoni na naszej stronie w zakładce producenta - lampy Possoni.

Zobacz także: