Stylowe i przyjemne oświetlenie zewnętrzne na każdą porę roku

W przypadku posiadania domu jednorodzinnego, jednym z największych jego plusów jest posiadanie własnego ogródka lub tarasu, co prawda posiadanie dużego balkonu w kamienicy w pewnym sensie rekompensuje nam brak ogrodu, jednak kawałek “własnej zieleni” i wolnej przestrzeni zawsze jest przyjemne.

Lampy zewnętrzne

Jeśli chcemy zatem zagospodarować przestrzeń swojego ogrodu lub tarasu w sposób, który umożliwi nam spędzanie na nim czasu o każdej porze roku, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o stworzeniu miejsca, w którym najchętniej będziemy przebywać. Może o być stworzenie altanki, patio, zadaszenie tarasu czy zamontowanie trwałej i atrakcyjnie wyglądającej markizy. W miejscach, kiedy zima szczególnie potrafi doskwierać popularną metodą na stworzenie sobie całorocznego tarasu jest oszklenie go, zbudowanie oszklonego patio, ogrodu zimowego lub tzw. oranżerii. jest to całkowite lub częściowe oszklenie i zadaszenie wydzielonego kawałka ogrodu umożliwiające jednocześnie kontakt z przyrodą, wypoczynek jak i zabezpieczenie przed zimnem.

Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne

Aby stworzyć miłą i przyjemną atmosferę czy to w ogrodzie, altanie, patio czy ogrodzie zimowym, ważnym elementem wystroju jak i sprzętem niezwykle przydatnym są lampy zewnętrzne, te bowiem pozwalają nie tylko rozświetlić mroki nocy podczas odpoczynku lub uczty na dworze, ale także sprawiają, że to “zewnętrzne pomieszczenie” w naszym domu zyskuje niepowtarzalny styl.

Cubo 75 OUT - Slide - lampa stojąca zewnętrznaGlobo 30 OUT Glossy - Slide - lampa stojąca zewnętrzna

Obecnie można znaleźć bardzo bogatą ofertę oświetlenia do zamontowania na zewnątrz domu. Począwszy od klasycznych zewnętrznych kinkietów, poprzez latarnie, świecące słupki, lampki solarne, aż po super nowoczesne oświetlenie zewnętrzne stylizowane na rozmaite kształty - kule, kostki i wiele innych. Wybór jest bardzo bogaty, a producentami, u których można znaleźć tego typu lampy są Ideal Lux oraz Slide - ten pierwszy, jako włoski producent stylowego oświetlenia stawia bardziej na klasyczne, zewnętrzne kinkiety, stylowe latarnie i lampy zewnętrzne oraz słupki, podczas gdy Slide lubuje się w między innymi w futurystycznych, używanych również jako stolik świecących kostkach.

Ceci Round FI1 Big - Ideal Lux Mandal - new - Norlys - kinkiet góra/dół

Chcąc zapewnić sobie komfortowe całoroczne oświetlenie, warto zastosować zasadę podobną do tej w sypialni - kilka źródeł rozproszonego światła, mocniejszego i słabszego - dzięki temu będziemy czuli się przyjemnie zarówno podczas jasnych letnich wieczorów, kiedy do późnych godzin wieczornych nie zapada zmrok, a także będziemy mogli się z powodzeniem zrelaksować z ciepłym kocem i kubkiem kakao podczas długich i ciemnych jesiennych wieczorów. Warto zatem zamontować na ścianie kinkiety zewnętrzne, jak choćby model Cima AP1 firmy Ideal Lux i połączyć je ze stylowymi kulami Sole czy Globo 50 Out Glossy.

Kerry Black H116 - Elstead LightingKarlstad - Norlys - kinkiet

Kinkiety zewnętrzne

Warto również pamiętać o oświetleniu drogi w swoim ogrodzie oraz przed domem choćby przez kwestię bezpieczeństwa - w tym celu można wykorzystać choćby dużą latarnię Cima, oferującą bardzo stylowe oświetleniewbijane w ziemię lampki Krypton i Terra lub nowoczesne oświetlenie zewnętrzne, jakie oferują futurystyczne słupki typu Mercurio. Wszystkie te lampy zewnętrzne gwarantują bardzo wysokiej jakości źródło światła.

Zobacz także: