Oświetlenie przedpokoju, łazienki, klatki schodowej - jak dobrze i modnie rozświetlić pomieszczenia bez okien?

Czy wiesz, że oświetlenie wszystkich pomieszczeń w domu wymaga gruntownie przemyślanej koncepcji, ponieważ dobrze byłoby nie kupować wszystkiego z tak zwanych różnych bajek. Jest to o tyle istotne, że dobór lamp do domu powinien być z jednej strony gustowny, z drugiej natomiast funkcjonalny oraz energooszczędny.

nowoczesne lampy schodowe

Schody wewnętrzne w domu to wbrew pozorom miejsce bardzo istotne dla każdego mieszkańca. Schody te nie mogą bowiem stwarzać zagrożenia dla domowników, a pokonywanie stopni nie powinno sprawiać im trudności. Oprócz dobrego projektu schodów, duże znaczenie dla bezpieczeństwa ma zatem oświetlenie. Nowoczesne lampy schodowe.

stylowe lampy ścienne / stylowe kinkiety

Co istotne, oświetlenie schodów może pełnić również funkcje dekoracyjne, podkreślając kształt schodów i wydobywając piękno zastosowanych do ich budowy materiałów. Ciekawym rozwiązaniem oświetlenia na schodach mogą być zatem modne plafony i stylowe kinkiety, które stanowią ich stylowe dopełnienie. Właściwie dobranie takich kinkietów spowoduje, że wnętrze korytarza nabierze nowego klimatu i charakteru. W tym kierunku warto zapoznać sięz ofertą sklepu abanet.pl który posiada w sprzedaży stylowy kinkiet Forum K-1 - Kutek z serii Forum, bardzo miły i ciepły wizerunkowo Possoni - kinkiet klasyczny 1898/A4, bądź też stylową lampę ścienną z serii Bow włoskiego producenta oświetlenia, firmy Ideal Lux wykończony chromem lub niklem.

1898/A4 - Possoni - kinkiet klasycznyBow AP66 - Ideal Lux - kinkiet obrazowy

Mieszkanie przytulne jest wówczas, gdy zachowany zostaje w nim bilans pomiędzy światłem a mrokiem. Zbyt jasne, białe, zimne, mocne światło męczy i nie sprzyja odpoczynkowi. Z kolei za mała liczba źródeł światła, żarówki o niewielkiej mocy, brak lamp powoduje, że mieszkanie wydaje się ponure. Dlatego też, wchodząc do pokoju z pięknie oświetlonego korytarza, warto aby równie podobnie został on zaopatrzony w stylowe oświetlenie.

Forum K-1 - Kutek - kinkiet klasycznyForum ZW-3+1 - Kutek - lampa wisząca

I tu mamy propozycję dla Ciebie. Lampy wiszące. Są one istotną częścią każdej aranżacji oświetlenia. Odpowiednie oświetlenie sufitowe ujednolici bowiem każde pomieszczenie i napełni go światłem. Żyrandole wniosą powiew elegancji do Twojego pokoju. Nawiązując do oświetlenia korytarza wartą uwagi jest klasyczna lampa wisząca z serii Forum - producent Kutek, bądź lampa wisząca Accademy SP8 - Ideal Lux. Z kolei lampa wisząca z serii Aba - producenta Cleoni wprowadzi do Twojego pokoju powiew nowoczesności. Ideal Lux stworzył natomiast dla Ciebie nowoczesną lampę wiszącą Alba SP1, składającą się z ciekawie zaprojektowanych zaplatanych elementów ze szkła pyrex. Wykończenie lampy to natomiast chromowany metal a jej wysokość regulowana jest za pomocą automatycznych napinaczy.

Accademy SP8 - Ideal Lux - lampa wiszącaAlba SP1 - Ideal Lux - lampa wisząca

modne plafony

Powoli dochodząc w aranżacji oświetlenia Twojego domu, nie wolno zapomnieć o wykończeniu łazienki. Oświetlenie łazienkowe tworzy w aranżacji łazienki nastrój i podkreśla poszczególne strefy. Dobre oświetlenie powiększy też optycznie wnętrze łazienki oraz doda meblom lekkości. Potrzebujesz zatem nowoczesnych i funkcjonalnych lamp do łazienki, które oferują doskonały poziom oświetlenia skoncentrowany na praktyczności i stylistyce, oraz które spełnią Twoje nawet najbardziej wymagające oczekiwania. Modny plafon z serii Bianca - producenta Vistosi czy też plafon Bot PP 45 to doskonałe źródło naturalnego światła w łazience.

Bianca PL 48 - Vistosi - plafon nowoczesnyBot PP 45 - Vistosi - kinkiet/plafon nowoczesny