Nie ma znaczenia, czy szukają Państwo kinkiet nad łóżko dziecięce, lampę sufitową oświetlającą pokój, czy lampę stojącą - oświetlenie dziecięce powinno bawić, inspirować i wprowadzać przytulny nastrój do sypialni dziecka. 

Lampy dla dziecka - jak wybrać?

Sypialnia dziecka powinna być wypełniona kolorowymi i radosnymi rzeczami. Kolorowe światło może działać tak samo jak zabawka, przyciągając i bawiąc maluszka.

Avion-1 SP3 - Ideal Lux Delfinka Finka Minimini - Milagro

Niektórzy rodzice wolą mieć stojącą lampę dla dziecka ściemnianą, aby móc podglądać pociechę w nocy. Również niektóre dzieci potrzebują zabezpieczenia w postaci przyciemnionego światła. W takim przypadku należy zamontować włącznik ściemniacza na ścianie i przyciemnić światło, gdy nadchodzi czas snu. Alternatywą może być zainwestowanie w małą, słabo oświetloną lampkę biurkową.

Ugglarp MarkslojdMagic 4126 - Argon

Jaką lampę sufitową wybrać do pokoju dziecięcego?

Oświetlenie pokoju dziecięcego nie jest trudne. Potrzebne jest główne światło, które można włączyć, gdy wejdziemy do pokoju i będzie to zazwyczaj plafon umieszczony na środku pokoju. Sprawdzi się również dobre światło do czytania i trochę światła nastrojowego do relaksu. Kluczem jest wybór odpowiedniego oświetlenia sufitowego dla dzieci, które może być zabawnym kolorowym oświetleniem, albo lampą nawiązującą do ulubionej bajki.

Star blue - Milagro Cats Milagro

Żarówki LED w pokoju dziecięcym są zarówno energooszczędne jak i chłodniejsze w dotyku. Większość rodziców zgodzi się, że przy dzieciach nie myśli się o wyłączeniu światła. Lampa dziecięca LED może pomóc zaoszczędzić prąd i pieniądze.

Zobacz także: