Jaka lampa do czytania?

Przy wyborze odpowiedniej lampy do czytania, warto kierować się czymś więcej, niż tylko wyglądem i aranżacją wnętrza. Zmęczenie oczu, bóle głowy i inne dyskomforty mogą wynikać z niewłaściwego oświetlenia. Na szczęście można je łatwo wyeliminować korzystając z odpowiednich rozwiązań.

Aby wybrać odpowiednią lampę do czytania, należy określić miejsce, w którym będziemy z niej korzystać. Jesteś w łóżku? Przy biurku? Siedząc w fotelu w rogu pokoju? Każda sytuacja wymaga wyjątkowej adaptacji oświetlenia. Ale niezależnie od miejsca, poszukujesz tego samego w każdym przypadku: jasnego światła skierowanego na to co czytasz. (W przypadku kilku wskazówek doboru właściwych żarówek sprawdź ten artykuł).

Modna nowoczesna lampa stołowa do biura od Ideal Lux Lampa stołowa | Lampa do czytania |Czarna nowoczesna lampa biurkowa Ideal Lux. Lampa stołowa | Lampa do czytania |


Wally TL1 lampa biurkowa do czytania z Ideal Lux

Dodaj ściemniacz, aby przejść od czytania do spoczynku i pamiętaj, że jeśli ktoś nie spróbuje spać obok siebie, najlepiej, aby oprócz skoncentrowanego światła do czytania, światło w pomieszczeniu było równo rozprowadzone, aby uniknąć przemęczenia oczu. Podobnie jak w przypadku podświetlanych ekranów, jak i w przypadku książek szkolnych.

Czytanie w łóżku

lampa stołowa, lampa do czytania, sforzin

Lampa stołowa Honey 1718.40 od Sforzin Illuminazione

Jeśli lubisz czytać w łóżku, masz kilka opcji. Jeśli masz stół nocny o wystarczająco dużej powierzchni, lampa stołowa, która kieruje światło w dół, tak jak lampa stołowa Wally lub na boki, jak oprawa Honey.

Nowoczesny kinkiet do czytania nad łóżko Pin-Up - producent Studio Italia Design.

Nowoczesny kinkiet Pin-Up od Studio Italia Design

Jeśli nie masz stołu, lub nie możesz zwolnić powierzchni, rozważ oprawę naścienną, która zapewni odpowiedni kąt padania i moc światła. Lampa ścienna Pin-up pokazana powyżej lub kinkiet ścienny Newton pokazany poniżej, oferują dużą elastyczność, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią ilość światła skupiającego się na Twoim zadaniu lub czytaniu materiałów.

Nowoczesny kinkiet z serii Newton - producent Ideal Lux. idealny do czytaniaNowoczesny kinkiet z serii Newton - producent Ideal Lux. do czytania na ścianę nad łóżko

Newton AP1 lampa ścienna do czytania firmy Ideal Lux

Czytanie na kanapie lub fotelu

Nowoczesna lampa stojąca Bard - producent Azzardo. Idealna do czytania w salonie, czy sypialni,

Lampa podłogowa do czytania Bard firmy AZzardo

Jeśli chcesz czytać na kanapie lub w fotelu, to warto zainwestować w lampę z ruchomą, regulowaną głowicą, która zapewnia bezpośrednie i precyzyjne światło.

Nowoczesna lampa stojąca z serii Wally - producent Ideal Lux.

Lampa stojąca| Lampa do czytania | Wally od Ideal Lux

Lub rozważyć coś większego, co całościowo oświetli obszar kanapy / fotela. 

Nowoczesna lampa stojąca Jump - producent Ono Luce. Lampa do czytania w salonie i sypialni.

Lampa do podłogowa do czytania JUMP PT od Ono Luce.

Czytanie przy biurku lub w miejscu pracy

Drewniana lampa stołowa lawa idealna do biura, do czytania i pracy

Leva stołowa lampa biurkowa do czytania od LEUCOS

Niezależnie od tego, czy będzie to jasna oraz błyszcząca, a może w chromie, mosiądzu czy nieoczekiwanym połączeniu kolorów i materiałów - zwróć szczególną uwagę na jej funkcjonalność.