Jaka lampa do czytania?

Przy wyborze odpowiedniej lampy do czytania, warto kierować się czymś więcej, niż tylko wyglądem i aranżacją wnętrza. Zmęczenie oczu, bóle głowy i inne dyskomforty mogą wynikać z niewłaściwego oświetlenia. Na szczęście można je łatwo wyeliminować korzystając z odpowiednich rozwiązań.

Aby wybrać odpowiednią lampę do czytania, należy określić miejsce, w którym będziemy z niej korzystać. Jesteś w łóżku? Przy biurku? Siedząc w fotelu w rogu pokoju? Każda sytuacja wymaga wyjątkowej adaptacji oświetlenia. Ale niezależnie od miejsca, poszukujesz tego samego w każdym przypadku: jasnego światła skierowanego na to co czytasz. (W przypadku kilku wskazówek doboru właściwych żarówek sprawdź ten artykuł).

Modna nowoczesna lampa stołowa do biura od Ideal Lux Lampa stołowa | Lampa do czytania Pin H55 czarny - Vibia - lampa biurkowaCobra czarny - Martinelli Luce - lampa biurkowa

Dodaj ściemniacz, aby przejść od czytania do spoczynku i pamiętaj, że jeśli ktoś nie spróbuje spać obok siebie, najlepiej, aby oprócz skoncentrowanego światła do czytania, światło w pomieszczeniu było równo rozprowadzone, aby uniknąć przemęczenia oczu. Podobnie jak w przypadku podświetlanych ekranów, jak i w przypadku książek szkolnych.

Czytanie w łóżku

lampa do czytania Nowodvorski

Nuage L 7023 - Nowodvorski - lampa biurkowa nowoczesna od Nowodvorski

Jeśli lubisz czytać w łóżku, masz kilka opcji. Jeśli masz stół nocny o wystarczająco dużej powierzchni, lampa stołowa, która kieruje światło w dół, tak jak lampa stołowa Wally lub na boki, jak oprawa Nuage.

Nowoczesny kinkiet do czytania nad łóżko Pin-Up - producent Studio Italia Design.

Nowoczesny kinkiet Pin-Up od Studio Italia Design

Jeśli nie masz stołu, lub nie możesz zwolnić powierzchni, rozważ oprawę naścienną, która zapewni odpowiedni kąt padania i moc światła. Lampa ścienna Pin-uap pokazana powyżej lub nowoczesny kinkiet ścienny do salonu Newton pokazany poniżej, oferują dużą elastyczność, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią ilość światła skupiającego się na Twoim zadaniu lub czytaniu materiałów.

Nowoczesny kinkiet z serii Alpha 7955 czarny - Vibia - kinkiet. idealny do czytaniaElica biały - Martinelli Luce - lampa biurkowa

Czytanie na kanapie lub fotelu

Nowoczesna lampa stojąca Bard - producent Azzardo. Idealna do czytania w salonie, czy sypialni,

Lampa podłogowa do czytania Bard firmy AZzardo

Jeśli chcesz czytać na kanapie lub w fotelu, to warto zainwestować w stylową lampę podłogową z ruchomą, regulowaną głowicą, która zapewnia bezpośrednie i precyzyjne światło.

Nowoczesna lampa stojąca z serii Twiggy My Light H215 różowy - Foscarini - lampa podłogowa

Lampa stojąca| Lampa do czytania | Wally od Ideal Lux

Lub rozważyć coś większego, co całościowo oświetli obszar kanapy / fotela. 

lampa podłogowa do czytania obok kanapy Nowdvorski

Lampa do podłogowa do czytania Moss 9736 od Nowodvorski.

Czytanie przy biurku lub w miejscu pracy

Drewniana lampa stołowa lawa idealna do biura, do czytania i pracy

Leva stołowa lampa biurkowa do czytania od LEUCOS

Niezależnie od tego, czy będzie to lampa jasna oraz błyszcząca, a może w chromie, mosiądzu czy nieoczekiwanym połączeniu kolorów i materiałów - zwróć szczególną uwagę na jej funkcjonalność.

Zobacz także: