Jaka lampa do czytania?

Przy wyborze odpowiedniej lampy do czytania, warto kierować się czymś więcej, niż tylko wyglądem i aranżacją wnętrza. Zmęczenie oczu, bóle głowy i inne dyskomforty mogą wynikać z niewłaściwego oświetlenia. Na szczęście można je łatwo wyeliminować korzystając z odpowiednich rozwiązań.

Aby wybrać odpowiednią lampę do czytania, należy określić miejsce, w którym będziemy z niej korzystać. Jesteś w łóżku? Przy biurku? Siedząc w fotelu w rogu pokoju? Każda sytuacja wymaga wyjątkowej adaptacji oświetlenia. Ale niezależnie od miejsca, poszukujesz tego samego w każdym przypadku: jasnego światła skierowanego na to co czytasz. (W przypadku kilku wskazówek doboru właściwych żarówek sprawdź ten artykuł).

Modna nowoczesna lampa stołowa do biura od Ideal Lux Lampa stołowa | Lampa do czytania Pin H55 czarny - Vibia - lampa biurkowaFad - Maytoni - lampa biurkowa nowoczesna

Dodaj ściemniacz, aby przejść od czytania do spoczynku i pamiętaj, że jeśli ktoś nie spróbuje spać obok siebie, najlepiej, aby oprócz skoncentrowanego światła do czytania, światło w pomieszczeniu było równo rozprowadzone, aby uniknąć przemęczenia oczu. Podobnie jak w przypadku podświetlanych ekranów, jak i w przypadku książek szkolnych.

Czytanie w łóżku

Room H29 biały - Faro - lampa do czytania

Jeśli lubisz czytać w łóżku, masz kilka opcji. Jeśli masz stół nocny o wystarczająco dużej powierzchni, lampa stołowa, która kieruje światło w dół,  lub na boki.

Equilibrist H85 czarny - Artemide - lampa biurkowa

Jeśli nie masz stołu, lub nie możesz zwolnić powierzchni, rozważ oprawę naścienną, która zapewni odpowiedni kąt padania i moc światła. Nowoczesny kinkiet ścienny do salonu Newton pokazany poniżej, oferują dużą elastyczność, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią ilość światła skupiającego się na Twoim zadaniu lub czytaniu materiałów.

Nowoczesny kinkiet z serii Alpha 7955 czarny - Vibia - kinkiet. idealny do czytaniaShelf White - Milagro - kinkiet nowoczesny

Czytanie na kanapie lub fotelu

Nowoczesna lampa stojąca Bard - producent Azzardo. Idealna do czytania w salonie, czy sypialni,

Lampa podłogowa do czytania Bard firmy AZzardo

Jeśli chcesz czytać na kanapie lub w fotelu, to warto zainwestować w stylową lampę podłogową z ruchomą, regulowaną głowicą, która zapewnia bezpośrednie i precyzyjne światło.

Nowoczesna lampa stojąca z serii Twiggy My Light H215 różowy - Foscarini - lampa podłogowa

Lub rozważyć coś większego, co całościowo oświetli obszar kanapy / fotela. 

lampa podłogowa do czytania obok kanapy Nowdvorski

Lampa do podłogowa do czytania Moss 9736 od Nowodvorski.

Czytanie przy biurku lub w miejscu pracy

Drewniana lampa stołowa lawa idealna do biura, do czytania i pracy

Leva stołowa lampa biurkowa do czytania od LEUCOS

Niezależnie od tego, czy będzie to lampa jasna oraz błyszcząca, a może w chromie, mosiądzu czy nieoczekiwanym połączeniu kolorów i materiałów - zwróć szczególną uwagę na jej funkcjonalność.

Zobacz także: