Pozornie rzecz zwyczajna, a przy tym krucha, eteryczna wręcz, a jednak jak bodaj żaden inny przedmiot użytkowy, z którym mamy do czynienia na co dzień nie narósł przez wieki taką ilością złowrogich mitów i legend. Bo oto: zbite lustro to siedem lat katastrof życiowych, pęknięte – nieszczęście gotowe (a stłuczona szklanka ma przynieść pomyślność, dziwne); zwierciadło w sypialni na wprost łóżka – pech gwarantowany; jeśli powiesimy lustro naprzeciwko drzwi wejściowych wypędzimy z domu pozytywną energię (tako rzecze feng shui); kupimy zabytkowe zwierciadło – sprowadzimy do mieszkania całe zło, którego było świadkiem; no i, co właściwie zobaczyła Alicja po drugiej stronie lustra?! Ale pozostawmy przesądy na boku. Nie da się ukryć, że lustra są niezbędnym elementem w każdym domu. Zależnie od pomieszczenia pełnią funkcje praktyczną, np. podczas codziennej toalety, ale także dekoracyjną. Odpowiednio dobrane zwierciadło optycznie powiększa przestrzeń i dodatkowo ją rozjaśnia. Oczywiście, lustro – zwłaszcza, kiedy instalujemy je w łazience, garderobie bądź w przedpokoju – potrzebuje oświetlenia. Możemy posłużyć się w tym celu dodatkowymi lampami lub zastosować rozwiązanie, które coraz częściej jest wybierane – zamontować podświetlane lustra LED. Polecamy produkty dostępne w naszym sklepie Abanet.pl (m.in. strona „Lustra podświetlane”) – przystępne ceny, gwarancja najwyższej jakości.

Jak zamontować lustro z podświetleniem LED

Lustro łazienkowe LED montaż, lustro z oświetleniem LED jak podłączyć? Montaż lustra LED jest stosunkowo prosty, choć trzeba przestrzegać pewnych zasad i trzymać się wskazówek (instrukcja montażu lustra LED znajduje się w każdym z produktów kupionych w naszym sklepie). Na początku warto zaznaczyć, że usytuowanie zwierciadeł w mieszkaniu warto zaplanować na etapie projektowania aranżacji wnętrza, ponieważ bez względu, czy planujemy montaż lustra z oświetleniem LED czy będziemy chcieli rozjaśnić je kinkietami, do właściwego miejsca musi zostać doprowadzona instalacja elektryczna.

Jak zamontować lustro z podświetleniem LEDAndromeda 80x60 - Azzardo - lustro podświetlane LED

Po drugie, najważniejsze jest bezpieczeństwo, więc podłączenie lustra LED, jak i „zwykłych” lamp przeprowadzany przy wyłączonych bezpiecznikach, a następnie przykładając próbnik (tester) napięcia do końcówek przewodów sprawdzamy, czy na pewno nie płynie w nich prąd. Lustro podświetlane LED montaż zaczynamy od oznaczenia punktów, w którym mają się znaleźć uchwyty mocujące oraz wywiercenia otworów na haki lub kołki rozporowe. Prawie gotowe, ale pozostaje kwestia podpięcia do instalacji.

Lustro LED jak podłączyć do prądu?

W zależności od modelu, zwierciadło może był połączone bezpośrednio do sieci lub przez transformator. Jak podłączyć lustro z oświetleniem LED? Trzeba wiedzieć, że w każdej nowej instalacji znajdują się trzy rodzaje przewodów:

- przewód fazowy oznaczony literą „L” („L1”, „L2” – gdy jest więcej niż jedna faza); przewód fazowy ma kolor brązowy, czarny lub, rzadko, czerwony;

- neutralny – „N” w kolorze jasnoniebieskim, względnie szarym.

- ochronny – „PE”, żółto – zielony (zielony z żółtą linią).

Lustro LED jak podłączyć do prądu?Belli Ip44 - Orlicki Design - lusterko podświetlane LED

Lustro LED podłączenie kabli - przewody wychodzące ze zwierciadła łączymy wyłącznie z ich odpowiednikami w instalacji domowej, wcześniej ściągając część izolacji z końcówek (ok. 10–11 mm). Lustro LED montaż przewodów - idealnymi łącznikami miedzy kablami, a przy tym prostymi w zastosowaniu są elektryczne kostki przyłączeniowe lub zaciskowe złączki instalacyjne. Teraz pozostaje zawiesić lustro i, jak mówią Francuzi, et voilà!

Jak oświetlić lustro LEDami, lustro z LEDami jak zrobić

Jak podświetlić lustro taśmą LED? Jak zrobić lustro z oświetleniem LED? Rzecz jasna nie chodzi o to, by samodzielnie wykonać zwierciadło z wbudowanym źródłem światła, lecz po prostu, jak zrobić lustro z podświetleniem LED niezintegrowanym. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie pasków LEDowych – nieskomplikowane w montażu, wytrzymałe, o modułowej budowie, więc bez trudu dobierzemy ich długość do naszych potrzeb (na rynku dostępne są gotowe produkty z podkładem klejącym).

Jak oświetlić lustro LEDami, lustro z LEDami jak zrobićCirc A-3706 srebrny - Estiluz - kinkiet

Popularnym rozwiązaniem jest lustro podświetlane od tyłu, w którym taśmę LED montujemy bezpośrednio do powierzchni pod obwodzie za szklaną taflą. Paski LED można również przykleić z przodu zwierciadła. Równomierne rozjaśnienie powierzchni zapewnią nam także specjalne listwy LED. Bardziej tradycyjne sposoby oświetlenia lustra to kinkiety mocowane na równej wysokości po obu stronach tafli oraz lampa ścienna umieszona nad nią (zapraszamy na strony Abanet.pl: „Jakie światło do makijażu” oraz „Lampy do lustra”).

Lustro okrągłe LED montaż

Okrągłe i owalne lustra to coraz częściej wybierana zwierciadła, szczególnie do łazienki, ale równie interesująco prezentują się i w innych pomieszczeniach. Montujemy je na ścianie za pomocą wkrętów, ale chętnie wybieraną metodą jest mocowanie lustra przy użyciu specjalnego kleju lub taśm montażowych. Jak zrobić podświetlenie LED lustra okrągłego? Nie ma różnicy pomiędzy takim a innym kształtem zwierciadła, metoda oświetlenia jest podobna – lampa centralnie umieszczona ponad szklaną taflą lub kinkiety po bokach. Ważne, by oprawy nie były zbyt duże, bo wtedy zdominują lustro, oraz tworzyły spójną całość z aranżacją pomieszczenia

Lustro okrągłe LED montaż

Można, ma się rozumieć, skorzystać z gotowych produktów. Wybór jest naprawdę duży. W sklepie Abanet.pl mamy dla Państwa okrągłe lustra LED z podświetleniem całego obwodu, jak Aurora R 80 polskiego AZzardo, jak i wysokiej klasy niezwykłe okrągłe lustro z wbudowanym kulistym kinkietem Circ A-3706 hiszpańskiego producenta oświetlenia, firmy Estiluz. Zapraszamy do Abanet.pl. polecając jednocześnie nasze strony „Lampy wewnętrzne” i „Lampy do łazienki”. Życzymy udanych zakupów.

Zobacz także: