Nowoczesne i stylowe oświetlenie do salonu - jakie wybrać oświetlenie aby służyło zarówno do relaksu jak i było sprzymierzeńcem rodzinnych spotkań?

Urządzając swój wymarzony salon, poza przykładaniem wagi do jakości wykonania i stylu mebli, kolorów ścian i dywanów a także dodatków, warto zwrócić dużą uwagę na oświetlenie, jakie planujemy zamontować w tym pokoju.

Lampy do salonu

Salon jest bowiem miejscem uniwersalnym, za dnia służy jako pokój w którym bawią się dzieci, w którym jecie, spędzacie czas na grach i oglądaniu programów w telewizji, wieczorem zaś, gdy dzieci pójdą spać, zmienia się w przytulną ostoję relaksu, pomagającą wyciszyć się przy kubku gorącej herbaty, lampce wina, dobrej książce czy filmie oglądanym w ramionach drugiej połówki. Czasem jednak salon bywa również miejscem spotkań z rodziną lub przyjaciółmi, miejscem, w którym spędzacie razem czas na święta czy domowe uroczystości, a czasami nawet biurem. Co więc sprawia, że to jedno pomieszczenie ma tyle funkcji i jest jakoby sercem domu - światło. To właśnie dzięki odpowiedniemu, rozproszonemu oświetleniu, pokój ten, może zyskać więcej niż jedno oblicze.

Nowoczesne lampy wiszące

Obecnie mamy bardzo bogaty wybór lamp do salonu - począwszy od stylowych lamp wiszących, przez nowoczesne kinkiety, aż po stylowe lampy stojące. Od nas jednak zależy które z nich wybierzemy do swojego wnętrza. Warto bowiem pamiętać o tym, że, jak wcześniej wspomnieliśmy, salon, lub jak kto woli pokój dzienny, pełni w naszym życiu ważną rolę, skupiając wszystkich domowników wiele razy w ciągu dnia - a co za tym idzie, powinniśmy wyposażyć to wnętrze w zdecydowanie więcej niż jedną lampę do salonu.

Flamingo Ø70 satyna złoty - VibiaMAPA SAT SP7 - Ideal Lux - lampa wisząca

Najlepiej sprawdza się kilka typów lamp wiszących, stojących i podłogowych, utrzymanych w jednym stylu, lub wręcz przeciwnie, można uzyskać bardzo ciekawy styl wnętrza łącząc nowoczesne lampy wiszące z modnymi kinkietami w stylu vintage, lub odwrotnie, wybrać piękne, stylowe, retro wiszące lampy do salonu w typie kryształowego żyrandolu i połączyć je z nowoczesnymi lampami stołowymi i podłogowymi rozsianymi po całym pomieszczeniu.

Ventura Matt Gold - Maytoni Nowoczesna lampa wisząca z serii Baroco - producent Azzardo.

Producentem, który z całą pewnością oferuje wybór lamp stylowych, nowoczesnych i retro jest Azzardo, europejski producent oferujący piękne oświetlenie największych projektantów. Najbardziej polecamy kolekcje Baroco oraz Giulietta. Ideal Lux również sprawdzi się jako idealny producent do państwa wymagań, oferuje on z kolei ekskluzywne żyrandole i lampy typowo vintage, stylowe kojarzące się z pałacami i salami balowymi w włoskim stylu.

Modne kinkiety i lampy stojące

Idealna do salonu może się okazać kolekcja Ginger A, w której znaleźć można zarówno modne kinkiety, lampy wiszące a także stojące lampy do salonu w jednym stylu. Wybierając tych dwóch producentów, można być pewnym nie tylko jakości wykonania lamp ale i tego, że producenci przyłożyli najwyższe starania, aby styl współgrał z funkcjonalnością, pozwalając wydobyć maksimum światła.

Mirro 1.0 chrom - Wever & DucréAlice Coffee 3464 - Nowodvorski

Wybierając lampy do salonu warto też zwrócić uwagę na to, aby współgrały one z kolorystyką pozostałych dodatków obecnych w pomieszczeniu. Najbardziej stylowym rozwiązaniem jest połączenie ich fasonu z zasłonami, dywanem, poduszkami lub przeciwnie - postawić na całkowity kontrast, który nada charakteru wnętrzu.

Zobacz także: