Jak oświetlić lustro w łazience? To pytanie niezwykle istotne, albowiem bez odpowiednio dopasowanych i zamontowanych lamp mocno utrudniona będzie w przypadku kobiet pielęgnacja twarzy, zrobienie nienagannego makijażu, ułożenie włosów, a wieczorem dokładne zmycie make-upu, zaś w odniesieniu do Panów - podstrzyżenie brody czy zlikwidowanie zarostu. W źle przygotowanym świetle nie dostrzeżemy szczegółów, w zwierciadle zobaczymy barwy zasadniczo odbiegające od rzeczywistych, a nasz wygląd będzie zafałszowany. Jasne, w każdej łazience filarem ogólnego oświetlenia są lampy sufitowe albo kinkiety, lecz nawet, gdy w pomieszczeniu tym jest wystarczająco jasno, światło pada z góry bądź z boku, więc stając przed lustrem rzucamy cień na szklaną taflę. Gorąco polecamy „Lampy do łazienki” oraz „Lustra łazienkowe podświetlane” dostępne w naszym sklepie Abanet.pl. Proponujemy optymalne rozwiązania do wnętrz tak klasycznie, jak też nowocześnie urządzonych. Zapraszamy!

Jak oświetlić lustro łazienkowe

Kluczowe zasady, jeśli chodzi o oświetlenie lustra łazienkowego – światło powinno równomiernie rozjaśniać całą twarz, ale nie razić oczu, mieć barwę jak najbardziej zbliżoną do naturalnego oraz wysoki współczynnik oddawania kolorów. Niedobrze dobrane lampy będą wpływać na precyzję zabiegów pielęgnacyjnych, percepcję postrzegania kolorów, nie zauważymy niedociągnięć i błędów. Podstawowe wartości idealnego oświetlenia lustra:

- światło neutralne lub chłodne, zbliżone do dziennego, o temperaturze barwowej 4000 - 5000K;

- natężenie światła między 500 a 1000 lumenów;

- współczynnik oddawania barw CRI >90 (100 ma wartość światło słoneczne);

- stopień szczelności IP44.

Jak oświetlić lustro łazienkowePalermo 600 24W - Astro - kinkiet łazienkowy

Oświetlenie łazienkowe nad lustrem aranżacje

Zastanawiają się Państwo, jak podświetlić lustro w łazience? Istnieje kilka sposobów aranżacji światła w tym pomieszczeniu, ale zawsze powinniśmy pamiętać, by wygląd naszych opraw był spójny ze stylistyką wnętrza:

- nowoczesne lampy do łazienki nad lustro – to jeden z najpopularniejszych sposobów oświetlenia zwierciadła. Możemy zastosować jedną oprawę podłużną, biegnącą wzdłuż górnej krawędzi tafli (najlepiej na całej szerokości) zamontowaną bezpośrednio nad nią lub dwa kinkiety zainstalowane nad obiema krawędziami;

- boczne oświetlenie lustra, czyli kinkiety montowane po obu bokach szklanej tafli na tej samej wysokości (160 – 170 cm od podłogi);

- oświetlenie punktowe, czyli małe lampki umieszczone bezpośrednio nad lustrem przeznaczone jedynie do konkretnych czynności – makijażu czy golenia;

- taśmy LED lub listwy LED – mogą być zamontowane wokół całego lustra albo: wzdłuż krawędzi górnej; na górnej i dolnej; po obu bokach zwierciadła.

Oświetlenie łazienkowe nad lustrem aranżacjeAurora R 80 - Azzardo - lustro podświetlane LED

Zapraszamy do naszego sklepu Abanet.pl, polecając jednocześnie strony „Jak dobrać oświetlenie do łazienki?” oraz „Jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience?”, na których przedstawiamy propozycje spójnego i zharmonizowanego rozjaśnienia tego pomieszczenia.

Zobacz także: