Przewodnik po stylach oświetlenia industrialnego

W ostatnich latach industrialny styl wywołał burzę na arenie międzynarodowej. Akcenty w stylu industrialnym mogą mieć duży wpływ na nowoczesne i klasyczne przestrzenie stylowe. Elementy industrialne w oświetleniu pozwalają nadać klimatu w dowolnym miejscu w domu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Przedstawiamy unikalne cechy, które tworzą industrialny styl i dajemy wskazówki, które pomogą osiągnąć tak wyglądającą przestrzeń.

Definicja industrialnego stylu oświetlenia

Inspirowany  industrialną rewolucją  i masową produkcją, industrialny styl oświetlenia obejmuje wiele historycznych wpływów. Wykorzystując surowce wtórne, industrialny styl zabiera to, co jest stare i sprawia, że nabiera nowego charakteru . Materiały takie jak stal, metal i drewno są powszechnie stosowane przy produkcji żyrandoli i kinkietów. Często te urządzenia eksponują z zabytkową żarówką Edisona, która nadaje rozchodzącemu światłu charakter. Wykończenia industrialnych lamp zazwyczaj są niedopracowane. Ten rodzaj oświetlenia jest często spotykany w surowym wystroju wnętrz, które wykończone są takimi materiałami jak cegła lub beton.

W projektowaniu wnętrz, industrialny styl naśladuje środowisko miejskie, magazynowe i fabryczne. Stary budynek przebudowany w  przestronny apartament. Eksponowany wystrój nie wstydzi się belek czy cementu.

Industrialne lampy

Lampy stołowe i podłogowe są prostym sposobem na rozświetlenie wnętrza i nadanie ciekawego wyglądu przestrzeni. Ponieważ lampy są uniwersalne i przenośne, mogą podróżować z Tobą z miejsca na miejsce oraz pokoju do pokoju. Wybierając ponadczasowy styl, lampy industrialne nie są przestarzałe. Lampy w stylu industrialnym nie mają ograniczeń jeśli chodzi o wykończenia - lampy te bazują na polerowanym niklu i matowej czerni. Łącząc wygląd i funkcję, lampy w stylu industrialnym idealnie pasują do reszty wystroju vintage.

"Wzornictwo industrialne przedstawia piękną wymianę między formą a funkcją, aby uzyskać wygląd wnętrza, które jest eleganckie i praktyczne w użyciu".

-Laurel&Wolf

Industrialne lampy wiszące do kuchni lub baru

Podczas dekorowania domu, zwróć uwagę na wystrój w miejscach z branży spożywczej i gastronomicznej, których całe wnętrza są wykończone w stylu industrialnych. Lampy wiszące, które mają wyeksponowane zabytkowe żarówki lub klatki wyglądają naprawdę ciekawie, gdy wiszą wzdłuż baru lub wyspy kuchennej. Zapewniają atmosferę, która jest ciepła, intymna. To przekłada się również na domowe, kuchenne warunki. Nawet jeśli Twoja przestrzeń jest bardziej elegancka i nowoczesna, industrialne lampy wiszące w większości mogą dopełnić wystrój kuchni.

Jak wykorzystać industrialny styl oświetlając Twój dom?

Nawet jeśli przestrzeń nie  ma odsłoniętych murowanych ścian i odkrytych sufitów, nadal możesz zamontować lampy w stylu industrialnym. Ponieważ industrialne dodatki  są dostępne w różnych odcieniach i wykończeniach, są więc one uniwersalne i pasują do wielu projektowanych wnętrz. 

Zobacz także: