Nasi przodkowie, żeby wyeksponować porcelanę w serwantce lub w witrynie, rodzinne pamiątki ustawione na półkach etażerki, zbytkowny, reprezentacyjny dresuar, wspaniały księgozbiór w biblioteczce czy fajans w przeszklonym kuchennym kredensie musieli się szalenie natrudzić. Właściwie mogli skorzystać jedynie z lampek stołowych, a i to pod warunkiem, że w pobliżu znajdowało się gniazdko elektryczne. Dziś możliwości mamy znacznie więcej, bo są i tradycyjne lampy na biurko, i listwy LED, aluminiowe profile, taśmy LED, i oprawy wpuszczane czy oczka natynkowe. Dekoracyjna iluminacja poszczególnych miejsc w salonie bądź w sypialni, a nade wszystko oświetlenie szafek kuchennych nie stanowi już żadnego problemu, wystarczy tylko je odpowiednio zaplanować. Polecamy nasze „Lampy wiszące nad ladę kuchenną” i „Oprawy meblowe wpuszczane”. Lampy pod kuchenne szafki w Abanet.pl to szeroka oferta opraw świetlnych do wnętrz tych tradycyjnie urządzonych oraz nowoczesnych, minimalistycznych. Serdecznie zapraszamy.

Jakie oświetlenie LED pod szafki kuchenne

Idealna nowoczesna, modna, optymalnie rozplanowana i funkcjonalna kuchnia to pomieszczenie, w którym światła nigdy dość. To już nie te czasy, kiedy zadawalaliśmy się jedną lampą sufitową, która – fakt – rozjaśniała wnętrze - ale co najmniej niewystarczająco. Sporadycznie pojawiały się świetlówki montowane nad zlewem lub, jeszcze rzadziej, pod jedną z szafek, z którymi taki był jednakże kłopot, że nie przepadały za zbyt częstym włączaniem i wyłączaniem, starter (zapłonnik) lubił szwankować w nieodpowiednich chwilach (a czyż są odpowiednie?), a ich strumień świetlny lekko drgał, powodując męczący efekt stroboskopowy, nie mówiąc już o promieniowania ultrafioletowym, które jarzeniówki emitowały. A kto w ogóle myślał o takich wartościach, jak temperatura barwowa, barwa światła bądź współczynnik oddawania barw, skoro mogliśmy wybrać żarówkę, co najwyżej mocniejszą lub słabszą, jednak niezmiennie rzucającą światło ciepłe o temperaturze 2700 K (świetlówka jarzeniowa – powyżej 4000 K)?

Jakie oświetlenie LED pod szafki kuchenne

Dzisiaj trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnię (nowoczesną, oczywiście, pod względem wyposażenia, a nie designu, bo ten może być rozmaity) bez światła nad wyspą, blatem roboczym, kuchenką i – bezspornie - oświetleniem mebli. I tu najbardziej widoczna jest przewaga diod elektroluminescencyjnych nad tradycyjnymi źródłami światła – żarówkami wolframowymi i jarzeniówkami. Nie tylko są energooszczędne, trwałe, bezpieczne, pracują znacznie dłużej, lecz przede wszystkim mamy nieporównywalnie bogatszy wybór typów lamp LEDowych (zapraszamy również na stronę Abanet.pl „Żarówki LED”).

Oświetlenie LED w meblach kuchennych to m.in.:

- listwy LED do szafek kuchennych,- taśmy LED (taśma LED do kuchni pod szafki może występować w dwóch wariantach: zasilana energią 12 albo 24 V lub standardowym napięciem 230 V – polecamy naszą stronę „Jak podłączyć lampę LEDową 230v?”),

- profile LED,

- oświetlenie punktowe – oczka wpuszczane,- oprawy natynkowe – halogeny (w przypadku oczek i halogenów powinniśmy je rozmieścić równomiernie, w odległości 40 – 60 cm jedna od drugiej).

Ważna uwaga, do kuchni zalecane są oprawy świetlne o klasie szczelności IP 44, zwłaszcza te, które montujemy nad kuchenką, zlewem czy czajnikiem elektrycznym. Warto dodać, że istnieją trzy podstawowe rodzaje oświetlenia mebli:

- oświetlenie podszafkowe, czyli montowane pod spodnią częścią korpusu mebla (strumień światła skierowany jest w dół),

- oprawy montowane na półkach wewnątrz szafek (strumień świetlny skierowany może być w dół, w górę albo góra-dół),

- listwy biegnące wzdłuż blatów lub półek w meblach.

Jakie oświetlenie do kuchni pod szafki

Oświetlenie mebli w kuchni jest świetnym pomysłem na rozjaśnienie zbyt ciemnego wnętrza, ale też na dotarcie ze światłem tam, gdzie potrzebujemy go więcej. Podszafkowe lampy LED niemal nie zabierają miejsca i bez trudu montuje się je nawet w trudno dostępnych kątach. Zalet jest zresztą mnóstwo. Oświetlenie półek i szafek ułatwia znalezienie akcesoriów i urządzeń kuchennych, produktów spożywczych, przypraw, etc. Ale nie tylko. Oświetlenie podszafkowe do kuchni może również pełnić funkcje dekoracyjne, podkreślając estetykę pomieszczenia, detale mebli, oryginalną ceramikę na przeszklonych półkach. Pojawia się pytanie, oświetlenie pod szafki kuchenne jak zrobić? Wszystko zależy od typu wybranych przez nas opraw LED. Jeśli marzą nam się lampy całkowicie ukryte w szafkach, najbezpieczniej będzie zaplanować oświetlenie na etapie projektowania mebli - unikniemy wiercenia otworów, prowadzenia instalacji itp. Można też użyć kleju montażowego, dwustronnych taśm montażowych, specjalnych uchwytów lub zdecydować się na kupno taśm LED samoprzylepnych (polecamy stronę Abanet.pl „Jak zamontować oświetlenie LED w meblach?”).

Jakie oświetlenie do kuchni pod szafki

Zapraszamy do naszego sklepu. W ofercie mamy fantastyczne energooszczędne oprawy świetlne LED z przeznaczeniem do oświetlenia mebli kuchennych: taśmy, listwy, profile, halogeny, reflektorki, oczka. Niebanalne rozwiązania, znakomici producenci oświetlenia, ceny na każdą kieszeń. Czekamy na Państwa w Abanet.pl.

Zobacz także: